Kongres Duchowości Młodych

INspirowani Kalasasancjuszem - Kongres Duchowości Młodych to wydarzenie skierowane do osób, które chcąc pogłębić swoją wiarę, duchowość, szukają odpowiedzi na tematy z nią związane. W swoich rozważaniach INspirujemy się św. Józefem Kalasancjuszem - założycielem Zakonu Pijarów, który przez całe swoje życie nieustannie pogłębiał swoją wiarę, poszukując i odkrywając wciąż na nowo Boga. Kongres jest skierowany do osób w wieku 18-35 lat i odbędzie w dniach 21-23 września w Krakowie. 

Więcej informacji: 

inspirowani.pijarzy.pl

Duszpasterstwo Powołań

Duszpasterstwo Powołań Zakonu Pijarów istnieje po to, by towarzyszyć młodym i pomagać im w rozeznawaniu życiowego powołania. Czynimy to na wiele różnych sposobów. Zawsze jednak wspólne wędrowanie drogami rozeznawania poprzedzamy naszą modlitwą. Wciąż prosimy Pana Boga o nowe powołania, ale wołamy także o światło i odwagę dla tych, którzy słyszą to subtelne zaproszenie do poświęcenia swojego życia Jezusowi.

Jeśli czujesz, że Bóg wzywa Cię na drogę życia kapłańskiego lub zakonnego, a jednocześnie gdzieś w głębi serca pojawiają się kolejne znaki zapytania i wątpliwości, skontaktuj się z nami. Spróbujemy razem wsłuchać się w głos Jezusa i wspólnie odkryć Jego plan na Twoje życie. Jesteśmy po to, by Ci pomóc.

Duszpasterstwo Powołań Zakonu Pijarów

o. Piotr Recki SchP

ul. Dzielskiego 1, 31-465 Kraków
512 487 512
powolania@pijarzy.pl

Telefon Powołaniowy

Nasz telefon powołaniowy to jedyna w Polsce całodobowa infolinia, która służy młodym rozeznającym swoje powołanie. Na numer 512 487 512 może zadzwonić każdy, kto pragnie w swoim życiu pełnić wolę Bożą i kto potrzebuje pomocy w jej poszukiwaniu. Można do nas zadzwonić i zwyczajnie o tym opowiedzieć. Można też podzielić się z nami swoimi wątpliwościami, zadać pytanie, poprosić o modlitwę albo błogosławieństwo. Numer naszego powołaniowego telefonu jest do Waszej dyspozycji.

Pijarski Telefon Powołaniowy

512 487 512

Rekolekcje powołaniowe

Każdy potrzebuje czasem zatrzymać się w kołowrotku codzienności. Z myślą o młodych, którzy pragną wewnętrznego wyciszenia i ożywienia swojej relacji z Bogiem organizujemy rekolekcje powołaniowe. Nasze zaproszenie kierujemy nie tylko do młodych, którzy myślą o życiu zakonnym czy kapłańskim, ale także do tych wszystkich, którzy pragną jak najlepiej odczytać Boży plan na swoje życie.


Więcej informacji o terminach, tematach i miejscach rekolekcji udzielają:

  • dziewczętom – s. Joanna Jurga SchP       
    szukam@pijarki.pl         
    511 549 159